Stary cmentarz parafialny na którym nie dokonuje się od lat pochówków. Na cmentarzu znajdują się mogiły Powstańców Wielkopolskich , pochodzących z Cerekwicy.

Maciej Koczorowski (ziemianin, właściciel Pamiątkowa) ufundował pomnik nad mogiłą z 1919 roku, w której pochowano Józefa Grzesiaka i Jana Bociana, dwóch poległych w walkach powstańczych pod Rynarzewem i Szubinem.

Co ciekawe Maciej Koczorowski był właścicielem zdobionej karety, która ciągnięta przez cztery siwe konie przewoziła Ignacego Paderewskiego z poznańskiego Dworca Głównego do Hotelu „Bazar” w przededniu wybuchu Powstania Wielkopolskiego w 1918 roku.

W Cerekwicy pochówki odbywają się obecnie na Cmentarzu Parafialnym (Nowy) – parafii Podwyższenia Krzyża Świętego http://parafiacerekwica.pl

Zdjęcia wykonano 14.01.2017

 

Lista nazwisk (40 szt. – stan na 14.01.2017):

NazwiskoImięNazwisko RodoweData urodzeniaData śmierciUwagi
AugustyniakJózio25.11.189?21.04.1896
AugustyniakStasió1.7.189927.11.1899
BłochMarcyannaWaligóra3.1.1888?8.6.1925
CwojdzińskaMarianna11.07.18608.01.1928
CwojdzińskiIgnacy10.01.186019.01.1946
DolataFranciszka
DolataAntoni
DziamskaMarianna
FabiśJózefaWiśniewska18821927
FabiśFranciszek18681955
FliegerWeronikagrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
FliegerWalentygrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
FliegerJózefagrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
FliegerJózefgrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
FliegerStanisławagrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
FliegerBronisławgrób rodzinny, napis "Zmarli w latach 1906 - 1942"
JabłońskiJan18.5.187212.9.1928
JankowiakStanisław7.9.187022.5.1922
MischkeJadwigaNowotna
MischkeAntoni
MischkeMieczysław
MusiałFranciszek17.12.187620.07.1925
NajderekStanisław19.10.187521.07.1929
NowakFranciszek18781926
NowakAntonina18891957
PawlakównaMarianna21.01.18935.5.1927
RadziejFranciszkaSzostak21.02.185618.03.1935
RadziejFranciszek
RatajczakFranciszek12.01.191422.01.1930
Rodzina Najdkówgrób wspólny, bez nazwisk
RunowskaMarianna20.03.189310.02.1934
RunowskaAntonina1894?24.?.192?
RutkowskaJoanna8.12.189917.11.1916
RutkowskaStanisława13.4.19031.8.1917
RutkowskaJadwiga18771929
RutkowskiSzczepan21.12.191223.10.1955
RutkowskiPiotr18721952
RzepkaMarcin22.10.189525.07.1925Powstaniec Wilekopolski
SadekJakób12.11.1920przeżył 64 lata
SadekFranciszkaWojewoda28.07.1935przeżyła 74 lata